UBI Factor Polska

Profil i misja

UBI Factor to jeden z głównych graczy na włoskim rynku faktoringu, od września 2008 obecny także w Polsce. Aktualnie plasuje się na 6 miejscu we Włoszech z całkowitą wartością transakcji przeprowadzonych w 2015 r. na łączną kwotę około 8,4 miliarda euro.

Misja UBI Factor polega na oferowaniu wysoko wyspecjalizowanych usług wspomagających rozwój firm swoich klientów. Działalność UBI Factor opiera się na ścisłej współpracy z bankami oraz innymi instytucjami będącymi częścią grupy UBI Banca mając na uwadze rozwój wewnętrzny i międzynarodowy.

UBI Factor to dynamiczna i uniwersalna spółka cechująca się indywidualnym podejściem do klienta. Długa obecność na rynku usług faktoringowych pozwala nam oferować usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej z firm.

Oferta UBI Factor skierowana jest do klientów korporacyjnych tj. osób oraz firm prowadzących działalność gospodarczą. Obsługujemy klientów prowadzących działalność na rynku lokalnym, jak również aktywnych uczestników rynków międzynarodowych.

Do grona strategicznych klientów UBI Factor zaliczana jest między innymi Grupa Electrolux, którą obsługujemy na całym świecie od 1984 roku.

UBI Factor będąc członkiem Factors Chain International (Międzynarodowej Sieci Faktorów) oferuje swoim klientom faktoring międzynarodowy, dzięki czemu firmy mogą rozwijać, z naszym uczestnictwem, swoją działalność gospodarczą.

UBI Factor S.p.A. jest spółką o charakterze międzynarodowym, a z naszych usług korzystają klienci z Włoch, Niemiec, Hiszpani, a obecnie także z Polski.